Forum www.krewni.fora.pl Strona Główna www.krewni.fora.pl
spotkaj się z rodziną i krewnymi po latach
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kłótnia o krzyż: wy chcecie żyć w państwie fanatycznym

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.krewni.fora.pl Strona Główna -> Dzień dzisiejszy na ziemi przodków
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tatiana




Dołączył: 03 Mar 2008
Posty: 88
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 3:56, 12 Sie 2010    Temat postu: Kłótnia o krzyż: wy chcecie żyć w państwie fanatycznym

Kolejny dzień w którym politycy spierają się o krzyż przed Pałacem Prezydenckim. Tym razem Bartosz Arłukowicz i Zbigniew Ziobro w programie "Rozmowa bardzo polityczna". - Wy chcecie żyć w państwie fanatycznym - zarzucał polityk lewicy europosłowi PiS.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tatiana




Dołączył: 03 Mar 2008
Posty: 88
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 3:56, 12 Sie 2010    Temat postu:

Bartosz Arłukowicz mówiąc o kwestii krzyża przywoływał świecki charakter państwa i że w związku z tym symbol wiary powinien znajdować się w kościele. Z takim myśleniem nie zgodził się Zbigniew Ziobro, który uważa, że symbol katastrofy smoleńskiej jest we właściwym miejscu.

- Czemu nie składacie kwiatów pod IPN? Dlaczego nie na grobie prezydenta? - pytał się Arłukowicz. - Gdyby Jarosław Kaczyński był uczciwym politykiem, to po złożeniu kwiatów pod krzyżem 10 sierpnia, powinien się zgłosić do ludzi broniących krzyża, aby uczcili ten symbol tragedii i powinni się zgodzić na jego przeniesienie do kościoła, tam gdzie jego miejsce - dodał.

- Ta wasza akcja polityczna, próba zawłaszczenie tragedii, to robienie krzywdy krzyżowi. My chcemy żyć w państwie szanującym wiarę, ale świeckim, a wy chcecie żyć w państwie fanatycznym, gdzie skandalicznie wykorzystujecie tragedię. My pamięć o Lechu Kaczyńskim szanujemy - mówił Arłukowicz.

Zbigniew Ziobro natomiast za zaistniały konflikt oskarżył przede wszystkim prezydenta Bronisława Komorowskiego. - Wstydzę się za tych, którzy mają władzę podejmować decyzje i jedną taką decyzją mogli temu zapobiec - powiedział Ziobro, mając na myśli prezydenta. - Komorowski jako prezydent mógł wyjść do tych ludzi, wysłuchać, zachować się godnie. Komorowski powinien wysłuchać stron konfliktu. Gdybym był na jego miejscu wyszedłbym do tych ludzi i z nimi porozmawiał. Nie można uciekać od takich problemów. Oczekiwałbym gestów takich od prezydenta o jakich mówił, że będzie łączył, a nie dzielił - powiedział Ziobro.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tatiana




Dołączył: 03 Mar 2008
Posty: 88
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 3:57, 12 Sie 2010    Temat postu:

Według Arłukowicza sprawa krzyża pokazuje jak w bardzo podzielonym państwie żyjemy. - Fakt jest taki, że kompromis był – między Kościołem, tymi którzy go postawili czyli harcerzami i Kancelarią Prezydenta. Słabość polega na tym, że pomimo tego nie udało się wcielić tej decyzji w życie. Grupa koczujących ludzi pod krzyżem paraliżuje państwo. Mniejszość narzuca większości swoje zachowanie - mówił poseł lewicy. Odnosząc się do dzisiejszej informacji, że jest projekt tablicy, która upamiętni ofiary katastrofy i będzie umieszczona na Pałacu Prezydenckim, powiedział, że "tablica powinna postać w zadumie i czci". - Pamięcią i czcią można budować, ale też bardzo dzielić, co robi PiS - dodał.

- Nie zgadzam się, że był kiedykolwiek kompromis w tej sprawie - odparł Ziobro. - Po pierwsze był inny moment, kiedy postawiono krzyż, a konflikt wywołała wypowiedź prezydenta ws. usunięcia krzyża. O usuwaniu krzyży z miejsc publicznych mówiono też przed 1989 rokiem. Niepotrzebnie wciąga w to Kościół i harcerzy - dodał.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość







PostWysłany: Pon 22:10, 06 Wrz 2010    Temat postu: Graś żartował ze śmierci ofiar katastrofy

Graś żartował ze śmierci ofiar katastrofy

Szef klubu PiS Mariusz Błaszczak złożył wniosek o ukaranie rzecznika rządu Pawła Grasia przez sejmową Komisję Etyki Poselskiej. Chodzi o niedzielną rozmowę między Grasiem a Błaszczakiem na antenie Radia Zet. Graś, odpowiadając na pytanie szefa klubu PiS Mariusza Błaszczaka o to, dlaczego w wyniku zderzenia z "czterdziestocentymetrową brzozą" odpadło skrzydło samolotu prezydenckiego, ironicznie powiedział, że "ktoś je nadpiłował". W piśmie do przewodniczącego Komisji Etyki Błaszczak napisał, że Graś złamał zasady etyki poselskiej, bo podczas programu "w sposób uwłaczający godności rodzin ofiar katastrofy Tu-154 żartował ze śmierci ich bliskich".
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość







PostWysłany: Nie 10:31, 07 Sie 2011    Temat postu:

Krzyż upamiętniający polskich inteligentów, wymordowanych przez Niemców podczas II wojny światowej, odsłonięto w Iwano-Frankowsku na zachodzie Ukrainy

W tych dniach mija 70. rocznica wydarzeń, które rozegrały się w Czarnym Lesie w okolicach tego miasta. Ofiarami nazistów byli przeważnie nauczyciele.

- Było to nie tylko brutalne uderzenie Niemców w polską inteligencję, uznawaną przez okupantów za wroga numer jeden, za najgroźniejszą warstwę społeczną. Był to element szerszego planu obu okupantów. W Katyniu także realizowany był ten sam, złowrogi plan wobec Polski - powiedział obecny na uroczystościach sekretarz Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa (ROPWiM), Andrzej Krzysztof Kunert.

W odsłonięciu krzyża uczestniczyły rodziny ofiar zbrodni w Czarnym Lesie, mieszkający na Ukrainie Polacy oraz przedstawiciele władz polskich i ukraińskich.

- Z przemówień, które wygłaszali przedstawiciele władz miasta i obwodu iwano-frankowskiego płynęło zrozumienie, iż jest to nie tylko tragedia Polaków, lecz nasza wspólna, ludzka sprawa - podkreślił Kunert w rozmowie telefonicznej z PAP.

Stanisławów był trzecim pod względem wielkości miastem Małopolski w II Rzeczypospolitej, po Lwowie i Krakowie. W 70-tysięcznym mieście funkcjonowało m.in. kilkanaście szkół średnich (w tym jedna z językiem ukraińskim).

Po wybuchu drugiej wojny światowej miasto zajęła Armia Czerwona, a w czerwcu 1941 roku Niemcy.

8 i 9 sierpnia 1941 roku rozpoczęły się w Stanisławowie aresztowania polskiej inteligencji. Gestapo zatrzymało co najmniej 130 nauczycieli, 60 oficerów, prawników, lekarzy oraz urzędników. Pierwsza egzekucja miała miejsce 14 sierpnia 1941 roku w Czarnym Lesie.

Egzekucje trwały do 1943 roku. Tylko w 1941 roku zamordowano ponad 800 Polaków. Wymordowano lub wywieziono do obozu zagłady w Bełżcu też Żydów ze Stanisławowa i jego okolic.

Do zbiorowych mogił - były to wówczas podmokłe zapadliny - dotarli w 1989 roku dawni mieszkańcy Stanisławowa, którzy po wojnie zostali w Polsce. Odnowienie mogił oraz ich ogrodzenie nastąpiło w 1991 r.
PAP
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.krewni.fora.pl Strona Główna -> Dzień dzisiejszy na ziemi przodków Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin