Autor Wiadomość
Gość
PostWysłany: Pon 16:23, 29 Lip 2013    Temat postu:

Mam te płyty dvd o kresach. To bardzo miła pamiątka o naszych przodkach - Polakach
senior
PostWysłany: Sob 11:25, 17 Lip 2010    Temat postu:

Sokal i kresy nad Bugiem - dvd




O czym jest film?

Przepiękne są wnętrza cerkwi obrządku grecko-katolickiego, m.in. św. Piotra i Pawła oraz św. Mikołaja, w której B.Chmielnicki brał ślub.

Sporo miejsca zajmuje pobyt w ruinach pałacu Potockich i czynnym już od 2004 r. kościele rzymsko-katolickim i cerkwi w Tartakowie.

W maju 2007 r. odbyła się w tym kościele Msza św. w dwóch językach: polskim i ukraińskim. Normalnie raz w tygodniu przyjeżdża ksiądz z Czerwonogradu (dawniejszy Krystynopol) i odprawia nabożeństwa w języku ukraińskim.

Na pewno duże wrażenie zrobią ujęcia klasztoru Bernardynów (obecnie znajduje się w nim ciężkie więzienie) oraz piękne widoki starego miasta i cmentarza w Sokalu. Wszystko jest uzupełnione rozmowami z mieszkańcami sokalszczyzny w języku polskim i ukraińskim.

Fragmenty filmu można obejrzeć po kliknięciu na linki:

Sokal k/Lwowa - intro do filmu:
http://rodowy.pl/video/sokal_intro.WMV

Sokal k/Lwowa -cerkiew pw. św.Piotra i Pawła:
http://rodowy.pl/video/cerkiew_pp.WMV

Zabuże k/Sokala - cerkiew pw. św. Michała Archanioła:
http://rodowy.pl/video/cerkiew_zab.WMV

Czas trwania filmu = 70:00 minut

Informacje i zamówienia:

sokal2@wp.pl
tel.660-332-172


@@@@@@@@@@@@@@@@





Polskie kresy na płytach dvd
@@@


Owocem sentymentalnej podróży do Wilna jest film na płycie dvd w formacie ekranowym 16:9 . Trwający ponad 80 minut reportaż pt: "Wilno z okna na Szkaplernej" pokazuje wędrówkę rodowitej wilnianki Tatiany, która po śmierci ojca, jako kilkuletnie dziecko w 1954 razem z matką wyjechała na Ziemie Zachodnie.

Po ponad 50 latach wróciła do Wilna i razem ze stryjecznym bratem zaczęłą szukać śladów młodości jej rodziców i krewnych oraz swojego dzieciństwa.

Tak jak miała szczęście odkryć, że jej stryj nie zginął w czasie wojny podczas bombardowania , a po jej zakończeniu ożenił się i wyjechał w 1945 r. do Polski, tak - dzięki pomocy zakonnika o. Marka Dettlaffa - rektora kościoła NMP Na Piaskach w Wilnie, odnalazła groby ojca i brata oraz dom na ul. Szkaplernej, w którym mieszkała jako dziecko.

Film pokazuje wędrówkę Tatiany po cmentarzach, starych uliczkach i zaułkach Wilna, fragmenty liturgii w Kościołach i cerkwiach, a przede wszystkim w kościele franciszkańskim i kaplicy Matki Boskiej Ostrobramskiej.





Szczegółowe informacje i zamówienia:

sokal2@wp.pl
tel.660-332-172




@@@@@@@@@@@@@@@@@@




Film DVD dla Ciebie

Na filmie dvd (28 minut w formacie ekranowym 16:9)
niesamowita historia ludzi i cudownego obrazu
Matki Boskiej Łukawieckiej z Tartakowa k/Sokala w woj. Lwowskim.




Zamówienia proszę składać pod adresem:

sokal2@wp.pl

lub telefonicznie:

94-340-60-06

kom.660-332-172
video-lux
PostWysłany: Wto 11:36, 16 Cze 2009    Temat postu:

PODRÓŻE NA KRESY

- 12 płyt dvd , prod. 1992

#

Płyta dvd nr 1



Kapłan z Gułagu cz. I - 29 min - wzruszająca opowieść o powrocie ks. Kazimierza Świątka z Gułagu do katedry w Pińsku na Polesiu

Kapłan z Gułagu cz. II - 29 min – odbudowa katedry w Pińsku, którą Białorusini chcieli zamienić w browar. Słynne nazwiska: Skirmutowie, Ordowie, Butrymowicze, Stankiewicze, Szpakowscy, Roszkiewicze i inni.

#

Płyta dvd nr 2



Polesia czar - 26 min - polska szlachta kołchozowa, umierające wioski - żyć jest lepiej, ale radości mało, piosenki polskie i białoruskie, chaty kryte słomą, dodatek za radioaktywność

Nieśwież - 25 min - Księstwo Ołyckie i Nieświeżskie. Księża, którzy uczą polskiego i malują kościoły. Klasztor s.s. Benedyktynek czy technikum z internatem? Brama Słucka – Ostra Brama Polesia.

#

Płyta dvd nr 3



Kościoły Wołynia i Podola - 29 min - Krzemieniec, Borszczów, Czortków, Kopiczyna, cudowny obraz MB Borszczowskiej, Skała Podolska, Jeziorzany, Zbaraż, Gołuchów

Poczajów - 30 min - Ławra Poczajowska-Jasna Góra Ukrainy, Poczajowskie dzwony, błogosławiony Kijów i jego grota.

#

Płyta dvd nr 4



Z różnych stron Wołynia - 26 min - Korzec, Wiśniowiec, Zofiówka pod Humaniem. Słynne nazwiska, Wiśniowieccy, Potoccy

Krzemieniec - 30 min - miejsce urodzin J. Słowackiego. Losy Liceum Krzemienieckiego, pomordowani Polacy

#

Płyta dvd nr 5



Buczacz - 28 min- opowieści Jerzego Janickiego. Nad rzeką Strypą w XIV w. wybudowano tu zamek obronny, który należał do Buczackich, Golskich i Potockich. Zamek przetrwał napady Tatarów, Turków i Kozaków. W 1672 r., gdy Mahomet IV dowiedział się, że obroną kieruje żona właściciela Teresa Potocka, początkowo odstąpił od oblężenia i ofiarowanego okupu, lecz po pewnym czasie, zajął go na swoją czasową siedzibę.

Czortków - 24 min - Stary polski cmentarz z licznymi nagrobkami (zachowany, lecz w znacznym stopniu zdewastowany, mauzoleum i katakumby ofiar ukraińskich egzekucji z lat 1918-1919. Spoczywają tam prochy obrońców Czortkowa z okresu walk polsko-ukraińskich, m.in. młodzi Polacy 16-, 17-letni gimnazjaliści. Ruiny zamku czortkowskiego na tzw. Wygnance z XVI wieku .Kościół rzymskokatolicki pw. św. Stanisława w Czortkowie - dawniej kościół oo. dominikanów.

#

Płyta dvd nr 6



Jazłowiec - 29 min - jedna z najstarszych osad polskich na Podolu. Własność Buczackich (którzy po osiedleniu się w Jazłowcu przyjęli nazwisko Jazłowieckich), Radziwiłłów i Koniecpolskich. Miejsce urodzenia poety Kornela Ujejskiego, oraz - prawdopodobnie - miejsce śmierci i pochówku wybitnego kompozytora doby renesansu Mikołaja Gomółki urodzonego w Sandomierzu. W miasteczku do chwili obecnej znajduje się klasztor Sióstr Niepokalanek (założony w 1863 przez przybyłą z Rzymu bł. Marcelinę Darowską).

W grudniu 1918 klasztor w Jazłowcu został zajęty przez wojska ukraińskie i zamieniony na więzienie dla internowanych Polaków. W lecie 1919 w wąwozach w pobliżu Jazłowca odbyła się trzydniowa, zwycięska bitwa 14 Pułku Ułanów (utworzonego w Rosji z Polaków służących w armii carskiej) z wojskami ukraińskimi. Od dnia zwycięstwa - 11 lipca 1919 pułk ten przyjął nazwę Ułanów Jazłowieckich.

Ostróg - 25 min - miasto na Ukrainie (obwód rówieński), nad rzeką Horyń przy ujściu Wilii, dawna rezydencja magnaterii polskiej. Stary gród ruski, wzmiankowany już w 1100; od drugiej połowy XII wieku w Księstwie Wołyńskim;

W latach 1919–39 w granicach Polski, w ówczesnym pow. zdołbunowskim, w dawnym województwie wołyńskim. Miasto było garnizonem macierzystym Batalionu KOP "Ostróg" i 19. Pułku Ułanów Wołyńskich. Podczas II wojny światowej, we wrześniu 1939 zajęty przez ZSRR i włączony następnie w składzie Ukrainy Zachodniej do ZSRR.

W Borszczówce niemieckie komando SS zamordowało 115 osób, w Lidawce zlikwidowano całą kolonię.

#

Płyta dvd nr 7



Gdzieś na Bukowinie - 24 min - kraina historyczna położona pomiędzy Karpatami Wschodnimi a środkowym Dniestrem, podzielona po II wojnie światowej na Bukowinę północną (ukraińską) oraz Bukowinę południową (rumuńską). Stanowi północną część historycznej Mołdawii.

Skupiska miejskie terenów Bukowiny, to przede wszystkim leżąca na południu Suczawa i rozwijające się na północy Czerniowce. Potężna twierdza suczawska do dziś imponuje swymi walorami obronnymi. Monastyry suczawskie, z monastyrem św. Jana z Suczawy na czele, świadczą o poziomie kultury prawosławnej całej ówczesnej Mołdawii.

Historia Czerniowiec była trochę odmienna, bardziej kupiecka. Czerniowce też później staną się stolicą austriackiej Bukowiny. Ziemie te były terenem nieudanej wyprawy króla polskiego Jana Olbrachta w 1497 r., którego wojska zostały zmuszone do odstąpienia od obleganej Suczawy, a następnie rozbite w lasach mołdawskich („Za króla Olbrachta, wyginęła szlachta”).

W marcu 1849 Bukowina została odłączona od Galicji i stała się osobnym krajem koronnym jako Księstwo Bukowiny z osobnymi organami władzy - Prezydium Krajowym, sejmem krajowym i wydziałem krajowym.

Zaleszczyki - 25 min - miasto na Podolu w zachodniej Ukrainie, położone w głębokim jarze w zakolu Dniestru, administracyjnie znajduje się w obwodzie tarnopolskim. Należały pierwotnie do Lubomirskich. Miastem stały się dopiero w 1766 jako własność króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, otrzymując plan regulacyjny zgodny z polską tradycją – prostokątny rynek z ratuszem pośrodku, kościołem parafialnym usytuowanym przy ulicy wychodzącej z narożnika rynku i szachownicą ulic. Z uwagi na swój specyficzny, bardzo ciepły klimat w II Rzeczypospolitej znany kurort ze wspaniałymi plażami nad Dniestrem, miejsce jedynego występowania wielu gatunków roślin, "stolica" uprawy winorośli. Co roku urządzano tu ogólnopolskie święto winobrania.

do Zaleszczyk na wypoczynek kilkakrotnie przybywał Marszałek Józef Piłsudski.

#

Płyta dvd nr 8



Czerwony pas - 25 min

Nazwa Kołomyja ma związek z założycielem miasta królem halickim Kolomanem. W roku 1459 hospodar mołdawski Stefan III Wielki złożył tutaj hołd Kazimierzowi Jagiellończykowi. Jako powiat był jednostką administracyjną w okresie I Rzeczypospolitej, ziemia halicka, województwo ruskie od 1569 do 1772 r.

W latach 1886-1945 w Kołomyji funckjonowały tramwaje parowe. Przez cały okres swojej historii było nieustannie niszczone przez Tatarów, Kozaków oraz wojska mołdawskie.

Kosów Huculski czy Kosów Pokucki. Położony nad Rybnicą, dopływem Prutu. W II Rzeczypospolitej miasto powiatowe województwa stanisławowskiego. Podczas inwazji sowieckiej na Polskę w 1939 roku tutaj rząd polski spędził ostatnią noc i przekroczył granicę z Rumunią na rzece Czeremosz.

Kuty - osiedle typu miejskiego nad Czeremoszem, w malowniczej okolicy górzystej na pograniczu Bukowiny. Od 1991 na Ukrainie, w obwodzie iwanofrankowskim, rejonie kosowskim. W okresie międzywojennym Kuty słynęły jako miejscowość wypoczynkowa i ośrodek lokalnego rzemiosła artystycznego (tkactwo, hafciarstwo, garncarstwo). Corocznie w dniu 13 czerwca odbywały się tu sławne odpusty ormiańskie, ściągające Ormian z Polski, Bukowiny, Mołdawii, a nawet Armenii

Czerniowce - Miasto zostało przyłączone do Austrii w 1775 r. Podczas I wojny światowej zajęte przez Rosjan w kwietniu 1916, przez półtora roku było na linii frontu. W latach 1918-1940 należało do Rumunii . Latem 1940 przyłączone do ZSRR jako Czernowice. W latach 1941-1944 ponownie należało do Rumunii. Zdobyte przez Armię Czerwoną w 1944, przemianowane na Czerniowce. W latach 1945-1991 część Ukraińskiej SRR, od 1991 należy do Ukrainy i jest stolicą obwodu czerniowieckiego.


Huculska kolęda - 30 min - Huculi to najciekawszy zabytek etnograficzny nie tylko na ziemiach polskich, lecz i w Europie. Można spotkać wśród nich typy polskie, ukraińskie, węgierskie, rumuńskie, a nawet cechy antropologiczne tureckie i tatarskie czy wreszcie cygańskie i ormiańskie.

Hucuł od narodzenia do śmierci żył w świecie magii, wierzeń i demonów. Lasy, połoniny, potoki zaludniały różnego rodzaju złe siły. Człowiek mógł się przed nimi bronić zaklęciem, zielem, modlitwą.

#

Płyta dvd nr 9



Żytomierz cz. I - 22 min

Żytomierz cz. II - 30 min -

Założony w 884 roku. Żytomierz był jednym z największych miast Rusi Kijowskiej. Po oderwaniu przez Rosję Kijowa od województwa kijowskiego stał się w 1667 nową stolicą województwa. Od 1991 jest stolicą katolickiej diecezji kijowsko-żytomierskiej obrządku łacińskiego.Cmentarz polski (jeden z największych poza granicami Polski po Łyczakowskim we Lwowie i Rossie w Wilnie)

#

Płyta dvd nr 10



Berdyczów - 25 min - miasto na Ukrainie, w obwodzie żytomierskim, siedziba władz rejonu berdyczowskiego, położone 44 km na południe od Żytomierza, nad rzeką Hniłopiat, prawym dopływem Teterewy.

Na mocy unii lubelskiej w 1569 włączony do Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Stanisław Zaremba (biskup kijowski) w 1647 został, wg wiernych, uzdrowiony za wstawiennictwem Matki Bożej Berdyczowskiej, której obraz ogłosił cudownym. Berdyczów nazywany został przez niego Ukraińską Częstochową..

Zjeżdżali się do Berdyczowa regularnie kupcy z najróżniejszych stron Europy. Z tego czasu pochodzi właśnie kupieckie zawołanie ... pisz do mnie na Berdyczów - jako, że był to w życiu wędrownych kupców jedyny adres, gdzie było pewne, że w przeciągu 2-3 miesięcy na pewno się zjawią. Stąd poste restante Berdyczowa pełniła ważną rolę w przebiegu informacji handlowej.

Podczas II wojny światowej w sanktuarium berdyczowskim mieściło się rosyjskie więzienie.

Bar - 24 min - Konfederacja barska (1768-1772) - zbrojny związek szlachty polskiej utworzony w Barze na Podolu 29 lutego 1768 roku, z zaprzysiężeniem aktu założycielskiego w obronie wiary katolickiej i niepodległości Rzeczypospolitej, skierowany przeciwko: kurateli Rosji, królowi Stanisławowi Augustowi Poniatowskiemu i popierającym go wojskom rosyjskim. Celem konfederacji było zniesienie ustaw narzuconych przez Rosję, a zwłaszcza dających równouprawnienie dysydentom.

#

Płyta dvd nr 11



Łyczakowskie opowieści cz. I - 32 min - cmentarz Lwowa - historie grobów. Narratorem jest prof. Stanisław Nicieja, znawca kresów wschodnich, historyk sztuki

Łyczakowskie opowieści cz. II - 26 min Lekcja historii - opowieść o ludziach. Zarówno o tych, którzy tworzyli jego klimat i krajobraz projektując i wykonując nagrobki, kaplice i rzeźby (m.in. Parys Filippi, Cyprian Godebski), jak i tych dla których były one zamawiane. Tu spoczywają m.in. Maria Konopnicka , Gabriela Zapolska, Seweryn Goszczyński, Artur Grottger, Prof. Stefan Banach, Mieczysław Gębarowicz, Karol Szajnocha, Walery Łoziński, Ludwik Kubala. Są na cmentarzu groby powstańców listopadowych i kwatera powstańców styczniowych. Cmentarz Łyczakowski, liczący 40 hektarów, jest klasycznym cmentarzem krajobrazowo– parkowym. Obszar, w którym go usytuowano stanowi malowniczy zakątek. Jest to jedna z najstarszych nekropolii istniejących do dziś w Europie.

#

Płyta dvd nr 12



Żółkiew - 26 min - miasto na Ukrainie, obwód lwowski, nad Świną. W latach 1951-91 nosiło nazwę Niestierow od nazwiska lotnika rosyjskiego Piotra Niestierowa; spotykana jest również transkrypcja Nesterow). Do 17 września 1939 siedziba powiatu w województwie lwowskim.

Założona w 1597 przez hetmana polnego koronnego Stanisława Żółkiewskiego. Była miastem prywatnym. Należało później do Daniłowiczów, Sobieskich i Radziwiłłów. Żółkiew była ulubioną rezydencją króla Jana III Sobieskiego. Król umocnił miasto nowoczesnymi obwarowaniami, dekorował też miasto w stylu barokowym, tu przywoził swoje liczne wojenne trofea. Żołkiew była garnizonem 6 Pułku Strzelców Konnych im. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego.

W żółkiewskiej farze oprócz pięknych marmurowych nagrobków Żółkiewskich i Sobieskich (autorstwa Andreasa Schlütera) znajdowały się do 1939 ogromne malowidła batalistyczne obrazujące największe zwycięskie bitwy króla Jana III Sobieskiego i jego pradziada Stanisława Żółkiewskiego, tworzące jeden z najbardziej monumentalnych zespołów malarstwa batalistycznego w Europie:

Obrazy batalistyczne zostały na początku lat '60 XX wieku. umieszczone w Lwowskiej Galerii Sztuki w Olesku. Po wywiezieniu ich z kościoła w Żółkwi nie były nigdy eksponowane we wspólnym miejscu. Po upadku ZSRR i zwrocie kościoła katolikom obrazy te nie powróciły niestety na swoje dawne miejsce i pozostały w gestii galerii obrazów.

Olesko - 25 min - Olesko położone jest 23 km na północ od Złoczowa, 72 km od Lwowa, 5 km od Podhorców przy szosie kijowskiej.

Budynek zamkowy dwupiętrowy z basztą w jednym z narożników oraz basztą przybramną, prowadzącą na dziedziniec zamkowy. W latach 80. XVII w. gruntownie odnowiony staraniem króla Jana III. Po I rozbiorze Polski zamieniony przez Austriaków na koszary. W 200 rocznicę Wiktorii Wiedeńskiej, w 1883, wykupiony z rąk austriackich. Podczas I wojny światowej poważnie uszkodzony, w latach 30. odnowiony, ponownie uszkodzony podczas II wojny światowej. W latach 1961-1965 odnowiony. Od 1975 pełni rolę filii Lwowskiej Galerii Sztuki. W zamku eksponowane są ogromne malowidła batalistyczne z żółkiewskiej fary, upamiętniające zwycięskie bitwy Jana III Sobieskiego i jego pradziada hetmana Stanisława Żółkiewskiego.

Kościół parafialny pw. św. Trójcy konsekrowany w 1597. Po II wojnie zamieniony na magazyn. Część wyposażenia znajduje się w Lwowskiej Galerii Sztuki. Obecnie w gestii cerkwi prawosławnej.

Podhorce - wieś w zachodniej Ukrainie, w rejonie brodzkim obwodu lwowskiego; 17 km. na płn.-wsch. od Złoczowa, 8 km. od Oleska i około 17 km. od m. Brody. W II Rzeczypospolitej miejscowość była siedzibą gminy wiejskiej Podhorce w powiecie złoczowskim województwa tarnopolskiego.

Zamek w stylu villa castello należący pierwotnie do Stanisława Koniecpolskiego, zbudowany w latach 1637-1641. W zamku mieściła się dawniej piękna kolekcja malarstwa. Obrazy częściowo przechowywane są w Muzeum Okręgowym w Tarnowie, w Lwowskiej Galerii Sztuki (Lwów i zamek w Olesku). Najcenniejszy obraz z całej kolekcji, Miłosierny Samarytanin, dzieło Jacoba Jordaensa, ewakuowany wraz z pewną częścią zbiorów podhoreckich we wrześniu 1939 znajduje się obecnie w Sao Paulo jako własność Fundacji Romana Sanguszki.

Cerkiew z klasztorem Bazylianów (z XVIII w.) wybudowana na rzucie krzyża łacińskiego z fasadą w stylu barokowym.

Kościół św. Józefa z lat (1752-1766), wybudowany na zamówienie Wacława Rzewuskiego, wg planów Romanusa. Kościół był najpierw kościołem zamkowym, a później parafialnym. Jest budowlą z półkolistą kopułą, oświetloną na szczycie latarnią i ozdobioną krzyżemAusteria - budynek dawnych stajen hetmańskich przekształcony w zajazd.

#

Informacje i zamówienia

sokal2@wp.pl
tel. 660-332-172
senior
PostWysłany: Czw 10:09, 04 Cze 2009    Temat postu: dw-2002@wp.pl

daria waszczuk

poszukuję jakichkolwiek informacji o mieszkańcach Siedliska koło Halicza(stanisławowskie),poszukuję pochodzących z tamtych okolic noszących nazwisko Mymochod lub Mymochód,lub ich krewnych Czy ktoś wie jakie były ich wojenne i powojenne losY. Czy Siedliska lub miejscowość Temerowce przetrwały wojnę ?Co się stało z Polakami tam żyjącymi?Proszę o pomoc w rozwiązaniu tej zagadki.
senior
PostWysłany: Czw 10:08, 04 Cze 2009    Temat postu:

Jacek Markiewicz 5:56pm styczeń 16, 2007

Poszukuję wiadomości o losach rodziny Potylickich z Błyszczywód (Stanisławów).
senior
PostWysłany: Czw 10:08, 04 Cze 2009    Temat postu:

ADAM TADEUSZ SZAREK 3:07pm styczeń 15, 2007

Urodziłem się 11 lipca 1939 r. w BOŁSZOWCACH woj. STANISŁAWÓW , pow,ROHATYN .Byłem deportowany wraz z moją Mamą Janiną Szarek -nazwisko panieńskie -ZEMBROŃ - do KAZACHSTANU - wiosną 1940 r. do AKTIUBIŃSKIEJ OBŁSTI - kołchozu im. STALINA , Poszukuję osoby , które dzieliły podobny los w tym miejscu .Mój adres zamieszkania : POGWIZDÓW 109 32 -700 BOCHNIA , wojew. Małopolskie.telef. 606-49-22-09 /komórkowy/
senior
PostWysłany: Czw 10:07, 04 Cze 2009    Temat postu: radek_33@interia.pl

Poszukuję informacji o dziadkach i pradziadkach oraz ich rodzeństwie. Nazwisko Olejnik i Antochów. Miejscowość Jabłonowo, powiat Kopyczyńce na Ukrainie w okolicy Stanisławowa (obecnie Iwano-Frankowska).
Będę wdzięczny za każdą informację
senior
PostWysłany: Czw 10:06, 04 Cze 2009    Temat postu: b.bukaczowiecki@interia.pl

Zwracam się z prośbą do tych osób, które były deportowane w kwietniu 1940 roku do Kazachstanu, zwłaszcza pochodzących z Żurowa lub okolic powiatu rohatyńskiego (Stanisławowskie). W tym czasie była wyeieziona moja Babcia Helena Tomkiewicz z d. Jała wraz z synową Anną Tomkiewicz z d. Baziniak i rocznym wnuczkiem Mieczysławem - wszyscy z Żurowa. Babcia tam zaginęła, synowa z dzickiem wróciła do Polski w 1946 r. W r. 1951 Miecio jako dwunastoletni chłopiec uciekł z Polski w dramatycznych okolicznościah do ojca w Anglii, który jako wcześniej aresztowany przez NKWD z łagru dostał się do Wojska Andersa i po wojnie osiadł w Anglii.
Po śmierci jego ojca Ludwika a mego stryja, kontakt się z Mietkiem urwał. Mam pytanie: czy ktoś zna okoliczności i gdzie zaginięcia mojej Babci w Kazachstanie, oraz czy ktoś ma informację o miejscu pobytu Mieczysława Tomkiewicza. Będę bardzo wdzięczny za jakąkolwiek informację.
Tadeusz Tomkiewicz, Poznań
e-mail: w tytule
senior
PostWysłany: Czw 10:05, 04 Cze 2009    Temat postu:

Poszukuję rodziny z dawnego województwa Stanisłowskiego o nazwisku Lehun.Nawiąże kontakt z potomkami z tych rejonów.Jestem synem SEBASTIANA LEHUN ur 19.10.1925 roku w Krechowcach syna Józefa.tel 500568500
senior
PostWysłany: Czw 10:05, 04 Cze 2009    Temat postu:

Poszukuje osób które mieszkały we wsi MAJDAN gm.Rosulna pow.Bohorodczany lub pracowały przy szybach naftowych we wsi MAJDAN , Kosmacz ,Rosulna lub okolicy gm.Rosulna pow.Bohorodczany tel.091-4690896 ; 502-947639 GG 32-2168
Lwowiak
PostWysłany: Czw 9:55, 04 Cze 2009    Temat postu:

Teresa Kulbicka • teresa-kulbicka@wp.pl
IP: 83.9.83.XXX • Data: Wtorek, 13 listopada 2007 19:24:18
poszukuje wiadomości na temat rodziny Kulbickich ( Władysław,córka Krystyna ),zamieszkałych w okolicy miejscowości Kosów

wojciech swiatkowski • wojciech@mitt.is
IP: 213.181.97.XXX • Data: Wtorek, 06 listopada 2007 02:06:20
Poszukuje znajomych lub informacji dotyczacych nazwiska Swiatkowski zamieszkalych do wybuchu II wojny swiatowej kolonii Czysciak kolo miejscowosci Kamionka Wielka.

MARYLA STANKIEWICZ • marylastankiewicz@interia.pl
IP: 83.31.188.XXX • Data: Wtorek, 06 listopada 2007 00:11:52
MICHAŁ KUŻMIŃSKI I JEGO ŻONA, KAROLINA ZD. MYCEK, MIESZKALI NA POCZĄTKU XX WIEKU W WYGODZIE. RODZICE MICHAŁA, TO TOMASZ KUŹMIŃSKI I FRANCISZKA TELAWSKA. KTÓRYŚ Z PRZODKÓW MICHAŁA PO MIECZU, PODCZAS POWSTANIA LISTOPADOWEGO(?), SPRZEDAŁ MAJĄTEK, ŻEBY ZORGANIZOWAĆ ODDZIAŁEK WOJSKOWY NA PODLASIU(?). PROSZĘ O PODPOWIEDŹ, JAK MOGĘ SIĘ DOWIEDZIEC CZEGOŚ WIĘCEJ O TYCH LUDZIACH?

MARYLA STANKIEWICZ • MARYLASTANKIEWICZ@INTERIA.PL
IP: 83.31.188.XXX • Data: Poniedziałek, 05 listopada 2007 23:51:24
MÓJ PRADZIADEK NAZYWAŁ SIĘ STEFAN OSTAFIJCZUK I URODZIŁ SIĘ W 1865 ROKU. OŻENIŁ SIĘ I ZAMIESZKAŁ W WYGODZIE, GDZIE URODZIŁO SIĘ JEGO 5 DZIECI, I SKĄD RUSZYŁ ZA CHLEBEM DO USA OK. 1905-1910. NIC NIE WIEM O JEGO POCHODZENIU. BYĆ MOŻE ISTNIEJE POKREWIEŃSTWO MIĘDZY NIM, A PRZYWOŁYWANYMI JUŻ NA TYCH STRONACH, OSOBAMI O TYM NAZWISKU. PROSZĘ O WSZELKIE INFORMACJE. A MOŻE KTOŚ Z PAŃSTWA ORIENTUJE SIĘ, JAK BYŁY ORGANIZOWANE TAKIE PODRÓŻE ZA OCEAN? ZAPEWNE POJECHAŁ DO PRACY W RAFINERII. POZDRAWIAM, MS.

Magdalena Oleksyn • 1madzik@poczta.fm
IP: 217.197.73.XXX • Data: Poniedziałek, 05 listopada 2007 09:27:16
Poszukuję miejscowości Sokołów, gdzie urodziła się moja babcia, pamietam jak dziadek mówił,ze to obok niego,bo on ze Stryja,a nigdzie nie potrafie znaleźć tego miejsca. Może ktoś mi pomoże

B. Szymańska • b.szymanska@wp.pl
IP: 87.105.233.XXX • Data: Niedziela, 28 października 2007 17:56:41
Nie moge znaleźć na żadnej mapie miejscowości Smerkłów (a może to była tylko mała wiejska osada?) w powiecie Tłumacz, woj. Stanisławów. Mieszkała tam moja mama zanim przesiedlono ją na tzw. \"Ziemie Odzyskane\". Będę wdzieczna za informacje.

Jacek Ciechanowski • jacek@ciechanowski.net
IP: 86.63.87.XXX • Data: Sobota, 27 października 2007 00:57:15
Czy jeszcze ktoś pamięta Eustachego Jezierskiego naczelnka lub dyrektora kolei w Stanisławowie? Jego żonę Malwina Jezierska z Krupów, a może ktoś pamięta więcej faktów o tej rodzinie? Proszę o kontakt. Wnuk, syn Stefanii Ciechanowskiej z d. Jezierskiej - Jacek Ciechanowski

Karolina • kajk_a@wp.pl
IP: 83.26.216.XXX • Data: Środa, 24 października 2007 13:10:01
Poszukuję wiadomości o Annie 1-vo Martyniak z domu Strugała (ur. w Jaśle ?), która wyszła powtórnie za mąż (nie znam imienia i nazwiska drugiego męża). Mieszkali w Monasterzyskach, a póżniej w Śniatyniu, w dzielnicy Mikulińce. Anna zmarła w Śniatyniu ok. 1930 - 1936 roku. Miała kilkoro dzieci z pierwszego małżeństwa (Jana, Piotra, Michała i Franciszkę). Pozdrawiam Karolina kajk_a@wp.pl

Karolina • kajk_a@wp.pl
IP: 83.26.216.XXX • Data: Środa, 24 października 2007 13:05:29
Poszukuję wiadomości o rodzinie Pawła Martyniaka (syn Teodora Martyniaka i Anny z domu Strugała), która zamieszkiwała w XIX wieku w Siechowie koło Stryja. Pozdrawiam Karolina kajk_a@wp.pl

Jacek Kolasinski • ratusz47@msn.com
IP: 69.250.201.XXX • Data: Niedziela, 21 października 2007 03:07:45
Poszukuje wiadomosci na temat mojego dziadka Jozefa Slusarskiego ur. 1.2.1891 w Dolinie pod Stanislawowem zamordowanego 31.1.1944 w Stanislawowie. Zona Maria Kowalska ur 3.11.1899 w Weldzirz ( lub Weldzisz) pod Stanislawowem. Zmarla w Krakowie w roku 5.4.1969.

Józef Biernacki • 2kotunia1@gazeta.pl
IP: 83.23.91.XXX • Data: Niedziela, 14 października 2007 23:04:05
Poszukuję osób, które mogą coś wiedzieć Kazimierzu Nowaku ur. 1897 w Stryju, który po I wojnie wyprowadził sie do Poznania. Poszukuję jego krewnych z tamtych stron.

Leszek Włoszak • lwloszak@gmail.com
IP: 81.210.72.XXX • Data: Środa, 10 października 2007 22:19:03
Poszukuję informacji - wspomnień o rodzinie mojego ojca Ryszarda i jego brata Józefa - dzieci Mateusza i Eugenii Włoszak, zamieszkałych w do 1945 roku Stanisławowie przy ulicy Wyspiańskiego 19 (?)

Andrew Plaszynski • juan@internode.on.net
IP: 121.45.14.XXX • Data: Sobota, 22 września 2007 10:24:42
Szukam osob ktore moga mi pomoc w odnalezieniu mojego dziadka ze strony ojca .Nie pamietam kiedy sie urodzil ale pamietam ,ze pracowal w Dyrekcji Kolei Panstwowych w Stanislawowie.Rok okolo 1920 -1930.Nazwisko Plaszynski
Lwowiak
PostWysłany: Czw 9:54, 04 Cze 2009    Temat postu:

Agnieszka Jelińska • agajel@poczta.onet.pl
IP: 83.11.165.XXX • Data: Czwartek, 20 marca 2008 09:06:22
Poszukuje brata mojej babci Anny Jelińskiej z domu KRAWIEC,pochodzila z wsi POLANA kolo Stanislawow!1935 wyszla za maz za Franciszka Jelińskiego,zamieszkala w wsi Babice kolo Rzeszow(obecnie powiat Strzyzow).W 1936 roku urodzil sie 1 syn Ryszard,brat mojego ojca,Jerzego(urodzony 1947).Babcia czynila poszukiwania brata przez PCK tuz po IIWS jednak nie odnalazla swojego brata.Wiadomosci jakie otrzymala brzmialy ze przebywal w Francji,jednak to wiadomosc nie pewna i nie sprawdzona.Pozdrawiam!

ADAM,TADEUSZ SZAREK • szarek.a@wp.pl
IP: 87.116.213.XXX • Data: Wtorek, 11 marca 2008 10:27:11
SZAREK ADAM,TADEUSZ ur.11 lipca 1939 r. w BOŁSZOWCACH,pow.ROHATYN,woj.STANISŁAWÓW -poszukuje osoby z rodzin :WERSTY,BLANKI POTOCKIEJ z domu TALL, SZUTRAKOWIE z dziecmiZOSIĄ,TADEUSZEM,JANKĄ,JÓZEFEM,oraz rodzina KLICHOWSCY, SPIŻEWSKI,rodzina PRZĄCZAKOWIE-PAN PRZACZAK był kolegą mojego OJCA MARIANA SZRKA, i BIENIASZOWIE. Dzieląc sie dzisiaj swoją radoącią życia kieruje prośbę do w/w przedstawicieli rodzin o nawiazanie szybkiego kontaktu z ADAM SZREK zam.POGWIZDÓW Nr.109, 32-700 Bochnia .

Nina Moska • Nina.Moska@neostrada.pl
IP: 83.21.173.XXX • Data: Piątek, 07 marca 2008 18:59:14
POSZUKUJE WIADOMOSCI O MOIM OJCU:NATANIE HERCEL.ORAZ JEGO RODZENSTWIE; SIOSTRZE;ERYCE I BRACIACH;JULJUSZU I HENRYKU .ZAM.RZED WOJNA W KOLOMYJI NA UL.RYNEK16.ORAZ O MOJEJ BABCI HELENIE HERCEL Z DOMU HERMAN ZAM.PRZED WOJNA NA UL.LEGIONOW 13.

Krystyna Makerska • www.bukmak@unet.pl
IP: 87.206.30.XXX • Data: Czwartek, 28 lutego 2008 08:52:19
poszukuje rodziny ,lub wiadomosci o ich rodzenstwie. Klich,Lukaszuk. Lukaszuk Bronislaw zona Anna Klich dzieci Jan Katarzyna Bronislawa prawdopodobnie mieszkali w stanislawowce to moi dziadkowie,a o ich rodzenstwie nic nie wiem ,jezeli ktos cos wie to prosze o informacje dziekuje

Monika Dzięciołowska -Sługocka • monikaikrzys@wp.pl
IP: 83.16.152.XXX • Data: Piątek, 22 lutego 2008 13:06:35
poszukuje rodziny Edwarda i Tadeusza Dzięciołowskich w czasie między wojennym wyjechali z miejscowości Korzec do Stanów i słuch ponich zaginął .rownież rodziny ich brata stefana który w okresie między wojennym wyjechał do suchodniów w kieleckim . oraz rodziny stryjecznego dziadka Wacława wiem ze jego syn mieszkał w latach 50 we Wrocławiu a siostra jego a Halina (po mężu Wirgińska) mieszkała w Nowej Rudzie .

Elżbieta Mazur • elka5maz@interia.pl
IP: 83.15.55.XXX • Data: Piątek, 01 lutego 2008 11:15:39
moja mama urodziła się w powiecie Stanisławów,albo w Buczaczu,nazywała się Rozalia Szczur /póżniej prawdopodobnie zmieniono już w Polsce nazwisko na Szczurek/data ur.03-02-1928r,została wywieziona w czasie wojny do Niemiec na roboty,a potem została na ziemiach zachodnich.Poszukuję kogokolwiek z jej rodziny z tamtych stron i proszę o wiadomość

Aleksandra Bilinska • oli_b13@wp.pl
IP: 79.186.31.XXX • Data: Niedziela, 06 stycznia 2008 22:48:42
poszukuję miejscowości Mochnate k.Stryja.To chyba była wieś.Mieszkała tam rodzina Bilińskich.Syn Józef,córka Julcia i była jeszcze jedna córka nie znam imienia.Syn Józef ożenił się z Heleną z domu Kalicińska i w 1938r. urodził im się syn Kazimierz mój mąż.Siostra Józefa Julcia wyszła za mąż za Bilińskiego.

Zbigniew Kołeczek • zbigniew37@op.pl
IP: 195.205.2.XXX • Data: Wtorek, 01 stycznia 2008 13:19:33
Witam Poszukuję informacji o pochodzeniu nazwiska RUDYK Anna RUDYK ur.1897r córka Anny RUDYK Olga Rudyk ur.1926 w Dolinie woj.Stanisławów

paweł lemanowicz • pawlem@interia.pl
IP: 83.19.220.XXX • Data: Piątek, 28 grudnia 2007 08:25:50
Poszukuję śladów nazwiska HUDZIK. Zbudowałem spore drzewo gen swoich przodków i okazało się ze przybyli do centralnej polski z południowego wschodu, być może z pow. stanisławowskiego na Ukrainie. Zresztą w tym powiacie m. Bolechów znajdują się groby Hudzików. Proszę o wszelkie informacje. Pozdrawiam

Zdzisław Domino • zdzislaw.domino@neostrada.pl
IP: 83.11.131.XXX • Data: Czwartek, 06 grudnia 2007 20:00:01
Poszukuję rodzin o nazwisku DOMINO i tych które w wyniku małżeństw kobiet zmieniły nazwiska. W szczególności mam szczątkowe informacje że takie rodziny mieszkały we wsi Hołosków parafia Otynia, powiat Tłumacz oraz Uroż koło Drohobycza. Będę wdzięczny za każdą informację czy ślad o tych rodzinach. Każdemu kto mi pomoże podziękuję. Nawiążę kontakty. a koś pomoże spenetrować tamte cmentarze? Zapewniam zwrot poniesionych kosztów.

Malgorzata Greinert • tolgabel@web.de
IP: 84.141.130.XXX • Data: Niedziela, 02 grudnia 2007 18:50:14
poszukuje informacji o rodzinie GREINER, ktora zyla przypuszczalnie od 1915 roku w Mikulczynie/ Kolomyja. Poprzez malzenstwa byli spokrewnini z BALDY,KOZICZUG,PAKIET,TUJESZYN, Prosilabym o odpowiedz, jezeli ktos o Rodzinie GREINER slyszal.Dziekuje Gosia

Bogusia • jarek.bogi@wp.pl
IP: 212.122.214.XXX • Data: Niedziela, 25 listopada 2007 15:12:03
Poszukuję informacji na temat miasta Młyniska pow.Żydaczów Stanisławowskie, tamtejszej parafii i młyna w którym pracował mój dziadek Bronisław Oleśków. poszujuję też wszelkich informacji o rodzinie Oleśków. za każdą odpowiedź będe bardzo wdzieczna.

Dorota Wiśniewska • dorowi@op.pl
IP: 217.117.131.XXX • Data: Czwartek, 22 listopada 2007 12:50:10
Poszukuję rodziny mojego dziadka Alfreda Wiszniewskiego lub jego rodzeństwa: Zenona Wiszniewskiego, Wiktora wiszniewskiego, Feliksa Wiszniewskiego i Otylii Wiszniewskiej. Po wojnie zostali przesiedleni do Polski na kaszuby do miejscowości Stary bukowiec
Lwowiak
PostWysłany: Czw 9:54, 04 Cze 2009    Temat postu:

Artur Berłowski • berlowski@poczta.onet.pl
IP: 91.189.216.XXX • Data: Czwartek, 21 sierpnia 2008 22:45:22
Witam, mam prosbe. Ktoś kiedyś powiedział że rodzina Berłowskich pochodzi z Pokucia. Czy ktoś może mi pomóc w potwierdzeniu tej informacji.

Stanislaw Bilinski • bilinski_stanislaw@02.pl
IP: 83.20.168.XXX • Data: Środa, 20 sierpnia 2008 21:52:52
stanislaw bilinski syn bronislawa i emilii z domu lachowska ur. w byble w 1941r.wojewodztwo stanislawow powiat rohatyn.

EUGEN STEIN • roodos@hotmail.com
IP: 217.144.192.XXX • Data: Wtorek, 29 lipca 2008 15:35:19
PROSZĘ O KONTAKT OSOBY, żyjące obecnie na ziemi województwa stanisławowskiego RP, pragnące korespondować. Jestem zainteresowany także spotkaniem. Eugen, Tarnów tel +48 5055 17 202

piotr wojciechowski • vandorn@op.pl
IP: 84.29.191.XXX • Data: Poniedziałek, 30 czerwca 2008 18:47:18
Witam! Poszukuję informacji na temat rodziny Iwaśków z Czernelicy. Zwłaszcza na temat Piotra Iwaśków, jego braci oraz jego żony Karoliny Iwaśków z domu Matuszewska!!! KAŻDA INFORMACJA BEDZIE OGROMNIE WAŻNA! Pozdrawiam!

Marzena Junik-Bogdziewicz • marzena.bogdziewicz@wp.pl
IP: 83.5.116.XXX • Data: Sobota, 28 czerwca 2008 19:08:56
Szukam informacji na temat rodziny Janickich i Juników. Mieszkali w Stanisławowie albo okolicach tego miasta. Jeśli chodzi o Janickich - to dziadek był ułanem, zaś Junik- kominiarzem - kiedy po wysiedleniach znalazł się we Lwowie był tam znanym kominiarzem (miał swoją firmę i obsługiwał dużą część miasta). Proszę o wszelkie informacje na temat w/w rodzin. Marzena

Monika Raczek • monikaraczek@op.pl
IP: 195.117.13.XXX • Data: Wtorek, 17 czerwca 2008 09:22:10
Poszukuję osób o nazwisku Dreksler lub inna pisownia Drehsler a nawet spotkałam się z Drexler. Moja Parababcia Gizela Dreksler?? urodziła się prawdopodobnie wTeresówce woj. Stanisławów, ojciec jej był gajowym.

Monika Raczek • monikarazcek@op.pl
IP: 195.117.13.XXX • Data: Poniedziałek, 16 czerwca 2008 16:24:01
Poszukuję osób o nazwisku Kafka urodzonych w Niagrynie woj. Stanisławów, pow. Dolina lub okolic. Jeżeli ktoś posiada zdjęcia Niagryna, Wełdzirz, Stryj, Dolina bardzo proszę o kontakt.

Pawel Bolanowski • pbolan@interia.pl
IP: 85.237.181.XXX • Data: Poniedziałek, 26 maja 2008 10:30:35
Poszukuje ludzi ktorzy znaja lub znali BOLANOWSKICH (BóLANOWSKICH) zamieszkujacych w miejscowosci STRYJ? Moj Dziadek, STANISLAW BOLANOWSKI urodzil sie w 1922 roku. Jego ojciec, MICHAL BOLANOWSKI byl kolejarzem

ELżbieta Rybacka • elzbieta.rybacka@onet.eu
IP: 82.139.13.XXX • Data: Niedziela, 11 maja 2008 22:56:49
Proszę o informacje o MARII Czaplińskiej z domu KOSTANSKIEJ z ROHATYNA

ryszarddwojak • RYSZARDDWOJAK@wp.pl
IP: 77.115.28.XXX • Data: Poniedziałek, 05 maja 2008 22:24:15
Poszukuje wiadomosci na temat miejscowosci OKNIANY kolo TLUMACZA , zdjec oraz wszelkich informacji na temat rodzin Jaguszow .Poszukuje tez informacjii na temat rodziny DWOJAKOW ze wsi BOSKIE kolo TLUMACZA

ryszarddwojak • RYSZARDDWOJAK@wp.pl
IP: 77.115.28.XXX • Data: Poniedziałek, 05 maja 2008 22:20:21
Poszukuje wiadomosci na temat miejscowosci OKNIANY kolo TLUMACZA , zdjec oraz wszelkich informacji na temat rodzin Jaguszow .Poszukuje tez informacjii na temat rodziny DWOJAKOW ze wsi BOSKIE kolo TLUMACZA

Anna Migała • zecio3@wp.pl
IP: 83.25.65.XXX • Data: Środa, 30 kwietnia 2008 20:29:36
Poszukuję jakichkolwiek informacji o moich przodkach zam. prawdopodobnie w Stanisławowie Eugeniusz Jezierzański (syn Apoloni i )ur. w 1907r. i Kazimiera (Córka Izabeli Wasyluk ut. w 1888r., a po drugim mężu Krzemińska)ur. w 1915r.z d. Wasiluk lub Wasyluk, którzy zostali wysiedleni do Białogardu (woj. zachodniopomorskie)

Jerzy Ernest • lwowiak@op.pl
IP: 80.48.166.XXX • Data: Poniedziałek, 21 kwietnia 2008 01:13:40
poszukuje informacji o 2-óch rodzinach o nazwisku Ernest , które są obecnie zamieszkałe w Stanisławowie , telefony czy adresy . Może ktoś ma książkę telefoniczną m. Stanisławów - mogą tam być jakieś dane

Tomasz Unger • gopheros@gmail.com
IP: 87.204.69.XXX • Data: Piątek, 18 kwietnia 2008 15:19:38
poszukuje rodziny Baczyński, ktora mieszka przed !! wojna w Tłumaczu pozdrawiam

Szpringer kris. • wisnia142@wp.pl
IP: 83.28.7.XXX • Data: Niedziela, 13 kwietnia 2008 22:14:43
Poszukuje rodziny mojej mamy janiny Borowicz-Bereżnicka urodziła sie w Stanisławowie w 1913 roku,wiem ze miala dwie przyrodnie siostry.Ojciec pracował na kolei.Dziekuje za wszelkie informacje.

aleksandra smerza • lodium@sfr.fr
IP: 91.68.105.XXX • Data: Sobota, 05 kwietnia 2008 15:13:35
dzien dobry, poszukuje wiadomosci o rodzinie Smerza( przez \"z \" kropka) w miejscowosciach: nadworna, kolomyja, peczenizyn; oraz o stanislawie tarnowskim i angeli witter

Marzena Zajac • marzena1960@yahoo.de
IP: 85.127.231.XXX • Data: Piątek, 21 marca 2008 18:40:47
poszukuje osob ,ktore znalay mojego pradziadka o nazwisku Tadeusz Drwota ,lesniczy w miejscowosci Kuty,zonaty z Janina z domu Dziurzynska,zamordowany 28 marca 1944 przez Ukraincow..serdecznie pozdrawiam juz Swiatecznie Marzena.marzena1960@yahoo.de
Lwowiak
PostWysłany: Czw 9:53, 04 Cze 2009    Temat postu:

Antonina • magda_058@wp.pl
IP: 80.133.208.XXX • Data: Czwartek, 29 stycznia 2009 19:06:27
Jakub Moos Poszukuje informacji o Jakubie Moosie ur.08.03.1895 Skole-Demnia Wyzna.pow.stryjski woj.stanislawowskie; syn Antoniego i Karoliny Moosow; jego rodzenstwo to: Katarzyna,Rozalia,Maria,Jozef i Antoni. Po smierci ojca w (1902) rodzina przeniosla sie do Stryja.

Anita Noga • agona@o2.pl
IP: 93.157.76.XXX • Data: Poniedziałek, 19 stycznia 2009 16:08:56
Szukam osób znających umiejscowienie parceli zamieszkanej przez Marię i Hieronima Nogów w miejscowości Bohorodyczyn.

Helena Nycz • babcialenka@wp.pl
IP: 89.228.85.XXX • Data: Czwartek, 15 stycznia 2009 16:38:13
Pragnę zdobyć wiadomości o rodzinie Rubicz z Kołomyi.Moja babcia Michalina Rubicz miała trzy córki Bogumiłe,Celinę trzeciej imienia nie znam.Wiem natomiast,że 1948r zamieszkały w Legnicy.

Eva Ernest Vargyas • eva@vargyas.net
IP: 67.184.32.XXX • Data: Wtorek, 13 stycznia 2009 06:08:35
BOHORODCZANY woj. Stanislawowskie. Mam bardzo wiele genealogicznych informacji tego miasteczka, z ktorymi sie chetnie podziele. Szukam zdjec i wszelkich innym informacji o tym miasteczku. Rody z Bohorodczan: Ernest, Herman, Woloszczuk, Machowski, Sobolewski, Paslawski, Martyniec, Stefanski, Jaworski, Mikolajewicz, Fedyn, Kozoris. Eva Erenst Vargyas eva@vargyas.net.

Marta Kowalczyk-Łopata • froga67@interia.pl
IP: 83.7.231.XXX • Data: Czwartek, 01 stycznia 2009 16:16:19
poszukuję wiadomości o rodzinie Pelagia po męzu Kowalczyk córka Sydora i Endochia Starowiecki urodzona Stilsko w 1886r zm.1949 w Krakowie.

Natalia • natalia-1993_1993@o2.pl
IP: 83.22.106.XXX • Data: Poniedziałek, 29 grudnia 2008 18:45:54
Może ktoś ma jakieś informacje o miejscowości Żakla , gmina Wełdzirz może ktoś zna z tej miejscowości jakieś rodziny mojej babci oraz proszę o kontakt jeśli ktoś wie co obecnie się znajduje w miejscowości Żakla ..prosze o odpis

Stanisław Wrona • rapejs@interia.pl
IP: 79.139.56.XXX • Data: Sobota, 27 grudnia 2008 12:57:11
Jestem urodzony w 1939 r w Wełdzierzu ale mieszkalismy w Tłumaczu, w 1941 zostalismy wysiedleni wszystkich którzy mieszkali w pobliżu bardzo proszę o kontak na maila.

krzysztof heller • rotorua@wp.pl
IP: 79.186.246.XXX • Data: Wtorek, 02 grudnia 2008 20:17:45
poszukuję krewnych jan heller kołomyja dziadek,stanisław heller rotmistrz kawalerii 6 Pułk Ułanów Kaniowskich ojciec

aleksandra jakubowska • aleksandra.jakubowska@op.pl
IP: 212.182.71.XXX • Data: Środa, 19 listopada 2008 08:23:35
Poszukuję krewnych mojego dziadka MICHALA RADZIMINSKIEGO ur w 1896 r w Kamieńcu Podolskim lub okolicach, poszukuję kontaktu z osobami noszącymi to nazwisko, informacji o wpisach w księgach parafialnych itp

Adam Urbaniak • adurbani@wp.pl
IP: 83.16.38.XXX • Data: Poniedziałek, 27 października 2008 21:00:37
Poszukuję kontaktu z osobami urodzonymi w Ziemiance (Dołha Wojniłowska), gmina Tomaszowce, powiat Kałusz lub ich potomkami.

Anita Noga • agona@02.pl
IP: 93.157.76.XXX • Data: Wtorek, 14 października 2008 16:18:19
Witam poszukuje osób których rodzina nosiła nazwisko NIKIFORUK, KOSIŃSKI/A, NOGA z miejscowosci Horodenka, Tłumacz, Otynia, Stanisławów.

arkadiusz warchoł • widmo1@go2.pl
IP: 83.8.33.XXX • Data: Niedziela, 24 sierpnia 2008 17:22:16
szukam rodziny dziadka Jan Warchoł kiedyś zamieszkały DELATYN, babcia była z domu USZNIEWICZ
Lwowiak
PostWysłany: Czw 9:53, 04 Cze 2009    Temat postu:

stanisław koreńczuk • kor310@wp.pl
IP: 79.186.26.XXX • Data: Wtorek, 03 marca 2009 20:22:44
poszukuje krewnych. Gustawa i Michaliny Koreńczuk dzieci Józef ur 1925r Tadeusz ur 1920r[ Paweł ur latach 20 którego poszukuje lub innych krewnych

Maciej Kędzierski • sulawezi.mk@onet.eu
IP: 213.158.199.XXX • Data: Sobota, 28 lutego 2009 20:45:38
poszukuję informacji o rodzinie Kędzierskich oraz Wróblewskich z Kołomyi. Bracia Jarosław urzędnik pocztowy naczelnik poczty w Żabiem i Krystynopolu, Marian był architektem we Lwowie jego żona pochodziala z arystokratycznej rodziny rumuńskiej, w czasie wojny przebywali w Konstancy, był jeszcze jeden z braci zmarł w kopalni na Uralu. Nie posiadam niestety widomości o rodzinie Wróblewskich, prawdopodobnie prababka była nauczycielką w Kołomyi.

Bogusław Martyniec • martyniec@o2.pl
IP: 80.54.202.XXX • Data: Czwartek, 26 lutego 2009 18:49:05
W odpowiedzi na znalezioną informację w Internecie, jestem pokoleniem mieszkającym w Polsce, którego korzenie sięgają Bohorodczny. Mój nieżyjący już dziadek Michał Martyniec przybył z tych stron do Polski. Na dzień dzisiejszy jest jeszcze rodzina Martyniec w tych rejonach a w szczególności Tyśmienica i Lwów. Ale jeśli są jakieś informacje odnośnie rodu MARTYNIEC ich losów i korzeni to bardzo bym chciał poznać i nawiązać kontakt. Pozdrawiam Bogusław Martyniec e-mail: martyniec@o2.pl

Marek Pasierbek • marek@ibisal.com
IP: 87.105.112.XXX • Data: Niedziela, 22 lutego 2009 20:33:30
Dziękuję za umożliwienie kontaktu z osobami mogącymi posiadać ważne informacje dla wielu rodzin w tym też dla mojej.Poszukuję info nt osób Tomasz Hursman,Tekla Birecka , rodzin : Kunaszewscy,Szczupaczyńscy, Wentzel / Juliusz, Anna / z okresu 1880 -1945 woj.stanisławowskie / Biała Czortkowska,Nadwórna,Kołomyja,Tyśmienica,Tłumacz,Kochawina,Delatyn,Stanisławów /To moi przodkowie ze strony babci Heleny Hursman / po mężu Szczupaczyńska /. Marek Pasierbek Bielsko-Biała marek@ibisal.com

Bartłomiej Jasiński • bjasinski@interia.pl
IP: 89.171.9.XXX • Data: Czwartek, 19 lutego 2009 01:39:08
Poszukuje osób które w rodzinie miały osoby noszące nazwiska: Jasiński, Sługocki, Pajcz, Bień, Jasięga, Kołt, Ostropolski, Noga, Trzciński Miejscowości to : Bohorodyczyn, Stanisławów, Kołomyja, Tłumacz, Obertyn, Ottynia

JANUSZ KUNYSZ • janusz.kunysz@interia.eu
IP: 83.4.71.XXX • Data: Wtorek, 17 lutego 2009 22:53:50
Interesuje mnie historia gminy Ludwikówka (osada tkaczy).Poszukuję potomków Wojciecha i Katarzyny KUNYSZ (z domu Kochman) z Ludwikówki,rodziców Alojzego i Teofila.

Wojciech Bugała • proca4321@wp.pl
IP: 80.249.8.XXX • Data: Niedziela, 15 lutego 2009 19:12:53
Poszukuję wszelkich wiadomości o rodzinach :Hołyńskich i Woś. Mieszkali w powiecie Nadwórna ,miejscowość Wołosów (st.kolejowa Cucyłów). Mój tel +48 507148420

Adriana Wrońska • adrianawronska@o2.pl
IP: 193.189.116.XXX • Data: Sobota, 14 lutego 2009 23:28:48
Poszukuje wszelkich informacji o moich przodkach :WRONSCY(Jan,Michał,Tadeusz),Białkowscy(Franciszek,Maria,Anastazja,Janina,Józef)oraz Winiarscy.Zamieszkiwali Łokutki i Tłumacz.

Marta Fudali • martafudali@onet.eu
IP: 91.150.223.XXX • Data: Wtorek, 03 lutego 2009 08:31:03
Poszukuję krewnych ,jestem córka Teofila Fudali syna Tomasza i Elżbiety( von Fridrich z domu) Fudali zamieszkałych w Stanisławowie w latach do 1939 r. Dziękuje ,Marta Fudali

Anna Kozłowska • alimaka@poczta.onet.pl
IP: 213.238.104.XXX • Data: Niedziela, 01 lutego 2009 10:37:19
Poszukuję rodziny DANYLUK i KASZUBA. Przed wojną mieszkająccych w Stanisławowie i Kołomyi. Janiana z d. Kaszuba, po mężu Danyluk prowadziła praktykę jako położna w Stanisławowie. Władysław Danyluk - oficer II RP, w 1939 przedostał się na Zachód, gdzie zmarł. Będę wdzięczna za każdą informację.

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group